Vishay/Dale CW0104R000JE73
CW0104R000JE73 picture photo
Mfg. Part Number
CW0104R000JE73
Brief Description
RES 4 OHM 10W 5% AXIAL
Datasheet Download
CW0104R000JE73.pdf
Availability of CW0104R000JE73
QUANTITY
CW0104R000JE73 Order Process
Ship out your order
Specifications of CW0104R000JE73
Internal Part NumberEIS-CW0104R000JE73
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package500
SeriesCW
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)4
Tolerance±5%
Power (Watts)10W
CompositionWirewound
FeaturesMoisture Resistant
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-65°C ~ 250°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.375" Dia x 1.781" L (9.52mm x 45.24mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CW0104R000JE73
Related LinksCW0104R, CW0104R000JE73 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CW0104R000JE73 Details Description
Related parts for CW0104R000JE73
IC MPU/RESET CIRC 1.90V SC70-4 datasheet.pdf
IC CLK BUF 1:4/1:5 700MHZ 28PLCC datasheet.pdf
IC BUFF/DVR TRI-ST 8BIT 20TSSOP datasheet.pdf
CABLE OUTPUT FOR H8PS 2M datasheet.pdf
Connector Quick Connect Receptacle 17-20 AWG 0.110" (2.79mm) Crimp datasheet.pdf
ADAPTER MPC5567 324-BGA TO PGA datasheet.pdf
CONN RCPT 37 POS BOX MNT W/PINS datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 6POS R/A 3.5MM datasheet.pdf
SWITCH PLUNGER SPDT QC datasheet.pdf
RES 56.2K OHM 1% 1/2W AXIAL datasheet.pdf
POT SLIDE 200K OHM .2W 60MM datasheet.pdf