Vishay/Dale CW01050R00HR69
CW01050R00HR69 picture photo
Mfg. Part Number
CW01050R00HR69
Brief Description
RES 50 OHM 10W 3% AXIAL
Datasheet Download
CW01050R00HR69.pdf
Availability of CW01050R00HR69
QUANTITY
CW01050R00HR69 Order Process
Ship out your order
Specifications of CW01050R00HR69
Internal Part NumberEIS-CW01050R00HR69
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
SeriesCW
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)50
Tolerance±3%
Power (Watts)10W
CompositionWirewound
FeaturesMoisture Resistant
Temperature Coefficient±30ppm/°C
Operating Temperature-65°C ~ 250°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.375" Dia x 1.781" L (9.52mm x 45.24mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CW01050R00HR69
Related LinksCW01050, CW01050R00HR69 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CW01050R00HR69 Details Description
Related parts for CW01050R00HR69
CONN RCPT 26POS WALL MNT W/SCKT datasheet.pdf
CAP CER 27PF 2KV NP0 1812 datasheet.pdf
RES ARRAY 4 RES 4.7M OHM 1206 datasheet.pdf
CONN SMA PLUG STR SOLDER datasheet.pdf
RES 43K OHM 2% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
3M 4646 VHB 2" CIR - 5/PACK datasheet.pdf
SE ENVIRONMENTALLY SEALED BASIC datasheet.pdf
IPD M18 NON-SHLD NAMUR 2M datasheet.pdf
GDT 600V 5KA THROUGH HOLE datasheet.pdf
FPA/C DO 1.0M IC693MDL340 datasheet.pdf
RESISTOR POWER ADJ 10K OHM 50W datasheet.pdf