Vishay/Dale CW01051K00JE73
CW01051K00JE73 picture photo
Mfg. Part Number
CW01051K00JE73
Brief Description
RES 51K OHM 10W 5% AXIAL
Datasheet Download
CW01051K00JE73.pdf
Availability of CW01051K00JE73
QUANTITY
CW01051K00JE73 Order Process
Ship out your order
Specifications of CW01051K00JE73
Internal Part NumberEIS-CW01051K00JE73
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package500
SeriesCW
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)51k
Tolerance±5%
Power (Watts)10W
CompositionWirewound
FeaturesMoisture Resistant
Temperature Coefficient±30ppm/°C
Operating Temperature-65°C ~ 250°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.375" Dia x 1.781" L (9.52mm x 45.24mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CW01051K00JE73
Related LinksCW01051, CW01051K00JE73 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CW01051K00JE73 Details Description
Related parts for CW01051K00JE73
COVER PWR TRANS .210"ID TO-3 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 40POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
RELAY MOTOR PROTECTIVE 50-160A datasheet.pdf
RES 94.2 OHM 1/2W .5% AXIAL datasheet.pdf
CHOKE COM MODE 51UH 2.8KOHM SMD datasheet.pdf
IC OSC VCXO 70.656MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X35MM R-TAB datasheet.pdf
CONN RCPT 14POS BOX MNT PIN datasheet.pdf
IC FPGA SOC 60K LUTS datasheet.pdf
470UF 25V 9.5X32 105C AXI datasheet.pdf
22UF 100V 8X11,5 datasheet.pdf