Vishay/Dale CW01051K50KE733
CW01051K50KE733 picture photo
Mfg. Part Number
CW01051K50KE733
Brief Description
RES 51.5K OHM 10W 10% AXIAL
Datasheet Download
CW01051K50KE733.pdf
Availability of CW01051K50KE733
QUANTITY
CW01051K50KE733 Order Process
Ship out your order
Specifications of CW01051K50KE733
Internal Part NumberEIS-CW01051K50KE733
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package500
SeriesCW
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)51.5k
Tolerance±10%
Power (Watts)10W
CompositionWirewound
FeaturesMoisture Resistant
Temperature Coefficient±30ppm/°C
Operating Temperature-65°C ~ 250°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.375" Dia x 1.781" L (9.52mm x 45.24mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CW01051K50KE733
Related LinksCW01051, CW01051K50KE733 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CW01051K50KE733 Details Description
Related parts for CW01051K50KE733
TRIAC SENS GATE 500V 0.8A TO92-3 datasheet.pdf
CAP CER 150PF 50V NP0 0805 datasheet.pdf
LED GREEN CLEAR 2SMD R/A datasheet.pdf
EVAL BOARD FOR ST16C554 6PLCC datasheet.pdf
RES 36.5K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP TANT 3.3UF 5% 75V AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 0.047UF 100V X5R 0805 datasheet.pdf
CONN HDR 49POS 0.100 SMD R/A datasheet.pdf