Vishay/Dale CW0105R000JR69
CW0105R000JR69 picture photo
Mfg. Part Number
CW0105R000JR69
Brief Description
RES 5 OHM 10W 5% AXIAL
Datasheet Download
CW0105R000JR69.pdf
Availability of CW0105R000JR69
QUANTITY
CW0105R000JR69 Order Process
Ship out your order
Specifications of CW0105R000JR69
Internal Part NumberEIS-CW0105R000JR69
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
SeriesCW
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)5
Tolerance±5%
Power (Watts)10W
CompositionWirewound
FeaturesMoisture Resistant
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-65°C ~ 250°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.375" Dia x 1.781" L (9.52mm x 45.24mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CW0105R000JR69
Related LinksCW0105R, CW0105R000JR69 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CW0105R000JR69 Details Description
Related parts for CW0105R000JR69
IC REG BUCK ADJ 0.5A SYNC 8SOIC datasheet.pdf
BATT PACK 12.0V AA BUTTON NIMH datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 24KB OTP 80QFP datasheet.pdf
IC AUDIO SUB 1.25W AB 20USMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 75W datasheet.pdf
CONN RCPT 39POS FLANGE W/SKT datasheet.pdf
5801505 datasheet.pdf
CONN RCPT 10POS INLINE SKT CRIMP datasheet.pdf