Vishay/Dale CW010620R0JE12HE
CW010620R0JE12HE picture photo
Mfg. Part Number
CW010620R0JE12HE
Brief Description
RES 620 OHM 13W 5% AXIAL
Datasheet Download
CW010620R0JE12HE.pdf
Availability of CW010620R0JE12HE
QUANTITY
CW010620R0JE12HE Order Process
Ship out your order
Specifications of CW010620R0JE12HE
Internal Part NumberEIS-CW010620R0JE12HE
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
SeriesCW
PackagingBulk
Resistance (Ohms)620
Tolerance±5%
Power (Watts)13W
CompositionWirewound
Features-
Temperature Coefficient±30ppm/°C
Operating Temperature-65°C ~ 350°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.375" Dia x 1.781" L (9.52mm x 45.24mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CW010620R0JE12HE
Related LinksCW010620, CW010620R0JE12HE Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CW010620R0JE12HE Details Description
Related parts for CW010620R0JE12HE
RES SMD 169 OHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CAP CER 3PF 25V NP0 0201 datasheet.pdf
IC REG LDO 3.2V 0.15A SOT23-5 datasheet.pdf
OSC XO 3.579545MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 150W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 25W datasheet.pdf
RES 876 OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 51.1K OHM 1% 0.15W 1505 datasheet.pdf
IC REG BUCK 1.2V 0.6A SYNC SOT23 datasheet.pdf