Vishay/Dale CW01066K00JE73
CW01066K00JE73 picture photo
Mfg. Part Number
CW01066K00JE73
Brief Description
RES 66K OHM 10W 5% AXIAL
Datasheet Download
CW01066K00JE73.pdf
Availability of CW01066K00JE73
QUANTITY
CW01066K00JE73 Order Process
Ship out your order
Specifications of CW01066K00JE73
Internal Part NumberEIS-CW01066K00JE73
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package500
SeriesCW
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)66k
Tolerance±5%
Power (Watts)10W
CompositionWirewound
FeaturesMoisture Resistant
Temperature Coefficient±30ppm/°C
Operating Temperature-65°C ~ 250°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.375" Dia x 1.781" L (9.52mm x 45.24mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CW01066K00JE73
Related LinksCW01066, CW01066K00JE73 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CW01066K00JE73 Details Description
Related parts for CW01066K00JE73
CAP ALUM 3900UF 20% 80V SNAP datasheet.pdf
IC FLASH 1GBIT 55NS 69FBGA datasheet.pdf
CARDEDGE HIPRO 50POS DL .100 BLK datasheet.pdf
IC ADC 12BIT 1.5MSPS 12-TQFN datasheet.pdf
CAP ALUM 3300UF 20% 6.3V SMD datasheet.pdf
PHOTORELAY SPST-NO 100MA 350V datasheet.pdf
PARALLELING RELAY datasheet.pdf
FIXED IND 560NH 710MA 295 MOHM datasheet.pdf
CONN BUS BAR FOR 7.5MM CONNECTOR datasheet.pdf
RME2P33C4S00S-0004 201 datasheet.pdf
CAP FILM 5.6UF 10% 700V RADIAL datasheet.pdf