Vishay/Dale CW010681R0JE733
CW010681R0JE733 picture photo
Mfg. Part Number
CW010681R0JE733
Brief Description
RES 681 OHM 10W 5% AXIAL
Datasheet Download
CW010681R0JE733.pdf
Availability of CW010681R0JE733
QUANTITY
CW010681R0JE733 Order Process
Ship out your order
Specifications of CW010681R0JE733
Internal Part NumberEIS-CW010681R0JE733
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package500
SeriesCW
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)681
Tolerance±5%
Power (Watts)10W
CompositionWirewound
FeaturesMoisture Resistant
Temperature Coefficient±30ppm/°C
Operating Temperature-65°C ~ 250°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.375" Dia x 1.781" L (9.52mm x 45.24mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CW010681R0JE733
Related LinksCW01068, CW010681R0JE733 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CW010681R0JE733 Details Description
Related parts for CW010681R0JE733
RES 25 OHM 3W 5% AXIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
RES SMD 62K OHM 0.1% 0.4W 2010 datasheet.pdf
SNSW 6A+BK 1/4 TLSPBFACTONLY datasheet.pdf
CONN PLUG 2POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 23 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
CAP CER 0.022UF 275VAC RADIAL datasheet.pdf