Vishay/Dale CW0106R000KE123
CW0106R000KE123 picture photo
Mfg. Part Number
CW0106R000KE123
Brief Description
RES 6 OHM 10W 10% AXIAL
Datasheet Download
CW0106R000KE123.pdf
Availability of CW0106R000KE123
QUANTITY
CW0106R000KE123 Order Process
Ship out your order
Specifications of CW0106R000KE123
Internal Part NumberEIS-CW0106R000KE123
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
SeriesCW
PackagingBulk
Resistance (Ohms)6
Tolerance±10%
Power (Watts)10W
CompositionWirewound
FeaturesMoisture Resistant
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-65°C ~ 250°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.375" Dia x 1.781" L (9.52mm x 45.24mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CW0106R000KE123
Related LinksCW0106R, CW0106R000KE123 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CW0106R000KE123 Details Description
Related parts for CW0106R000KE123
RES SMD 2K OHM 5% 1/2W 0805 datasheet.pdf
CONN SOCKET 16POS OPEN END SRC datasheet.pdf
CAP MICA 120PF 1% 500V RADIAL datasheet.pdf
BKWY HEADER 30 SAU 20POS R/A datasheet.pdf
RES 706 OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 0.604 OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
SYSTEM datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE datasheet.pdf
OSC MEMS PROG 3.3V SMD datasheet.pdf
LED DVR 700MA 150W UL CONNECTOR datasheet.pdf