Vishay/Dale CW010770R0JE733
CW010770R0JE733 picture photo
Mfg. Part Number
CW010770R0JE733
Brief Description
RES 770 OHM 10W 5% AXIAL
Datasheet Download
CW010770R0JE733.pdf
Availability of CW010770R0JE733
QUANTITY
CW010770R0JE733 Order Process
Ship out your order
Specifications of CW010770R0JE733
Internal Part NumberEIS-CW010770R0JE733
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package500
SeriesCW
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)770
Tolerance±5%
Power (Watts)10W
CompositionWirewound
FeaturesMoisture Resistant
Temperature Coefficient±30ppm/°C
Operating Temperature-65°C ~ 250°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.375" Dia x 1.781" L (9.52mm x 45.24mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CW010770R0JE733
Related LinksCW01077, CW010770R0JE733 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CW010770R0JE733 Details Description
Related parts for CW010770R0JE733
CONN HEADER .100 DUAL STR 10POS datasheet.pdf
CAP ALUM 6800UF 20% 10V RADIAL datasheet.pdf
CONN HEADR BRKWAY .100 74POS R/A datasheet.pdf
IC BUFF/DVR TRI-ST QD 14SOIC datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 4KB FLASH 20TSSOP datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 79POS JAMNUT SCKT datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 22POS R/A 5.08MM datasheet.pdf
CONV DC/DC 40W 40-160VIN 15VOUT datasheet.pdf
CAP CER 16PF 50V NP0 0603 datasheet.pdf
RES 37.9 OHM 1/2W .5% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 5A 120V datasheet.pdf