Vishay/Dale RWR89S24R9FSS73
RWR89S24R9FSS73 picture photo
Mfg. Part Number
RWR89S24R9FSS73
Brief Description
RES 24.9 OHM 3W 1% WW AXIAL
Datasheet Download
RWR89S24R9FSS73.pdf
Availability of RWR89S24R9FSS73
QUANTITY
RWR89S24R9FSS73 Order Process
Ship out your order
Specifications of RWR89S24R9FSS73
Internal Part NumberEIS-RWR89S24R9FSS73
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package500
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)24.9
Tolerance±1%
Power (Watts)3W
CompositionWirewound
FeaturesMilitary, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±30ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.187" Dia x 0.560" L (4.75mm x 14.22mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateS (0.001%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RWR89S24R9FSS73
Related LinksRWR89S2, RWR89S24R9FSS73 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RWR89S24R9FSS73 Details Description
Related parts for RWR89S24R9FSS73
THYRISTOR SCR 0.8A 400V TO92 datasheet.pdf
IC FPGA 720 I/O 1923FCBGA datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 75W datasheet.pdf
IC GATE DVR LO-SIDE DL 5A 8SON datasheet.pdf
1MM EDGE CARD 200CKT VERT DIP datasheet.pdf
RES 493 OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
FOOT CYLINDRICAL 0.591" DIA BLK datasheet.pdf
CIR BRKR THRM 6A 250VAC 50VDC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS .100" datasheet.pdf
CIR BRKR THRM 50A datasheet.pdf
RES 30K OHM 0.4W 1% AXIAL datasheet.pdf