Vishay/Dale CW0107R000JE733
CW0107R000JE733 picture photo
Mfg. Part Number
CW0107R000JE733
Brief Description
RES 7 OHM 10W 5% AXIAL
Datasheet Download
CW0107R000JE733.pdf
Availability of CW0107R000JE733
QUANTITY
CW0107R000JE733 Order Process
Ship out your order
Specifications of CW0107R000JE733
Internal Part NumberEIS-CW0107R000JE733
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package500
SeriesCW
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)7
Tolerance±5%
Power (Watts)10W
CompositionWirewound
FeaturesMoisture Resistant
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-65°C ~ 250°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.375" Dia x 1.781" L (9.52mm x 45.24mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CW0107R000JE733
Related LinksCW0107R, CW0107R000JE733 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CW0107R000JE733 Details Description
Related parts for CW0107R000JE733
IC OPAMP JFET 10MHZ 14DIP datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 5A 120V datasheet.pdf
OSC XO 500.000MHZ LVPECL SMD datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 18POS PIN datasheet.pdf