TDK Corporation MPZ1608D101BTD25
MPZ1608D101BTD25 picture photo
Mfg. Part Number
MPZ1608D101BTD25
Manufacturer
Product Category
Ferrite Beads and Chips
Brief Description
FERRITE CHIP BEAD
Datasheet Download
MPZ1608D101BTD25.pdf
Availability of MPZ1608D101BTD25
QUANTITY
MPZ1608D101BTD25 Order Process
Ship out your order
Specifications of MPZ1608D101BTD25
Internal Part NumberEIS-MPZ1608D101BTD25
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package4,000
Category Filters
FamilyFerrite Beads and Chips
SeriesMPZ
PackagingTape & Reel (TR)
Impedance @ Frequency100 Ohm @ 100MHz
Current Rating1A
DC Resistance (DCR)150 mOhm Max
Filter Type-
Package / Case0603 (1608 Metric)
Mounting TypeSurface Mount
Height (Max)0.037" (0.95mm)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MPZ1608D101BTD25
Related LinksMPZ1608D, MPZ1608D101BTD25 Datasheet, TDK Corporation Distributor
MPZ1608D101BTD25 Details Description
Related parts for MPZ1608D101BTD25
CAP ALUM 330UF 20% 400V SNAP datasheet.pdf
CONN FFC TOP 14POS 1.25MM R/A datasheet.pdf
RES SMD 787 OHM 0.5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
TVS DIODE 47.8VWM 77VC SMD datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 128POS WALL MT SCK datasheet.pdf
SW KEY TUBULAR HIGH SECURITY #28 datasheet.pdf
ENCODER REFL OPT 2CH AMB LLP datasheet.pdf
TRIAC SENS GATE 800V 12A TO220AB datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 41POS SKT datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 15 Position Free Hanging (In-Line) Solder Cup datasheet.pdf
Connector Socket 26 Position 0.050" (1.27mm) Gold Through Hole, Right Angle datasheet.pdf