Vishay/Dale CW010800R0KE12
CW010800R0KE12 picture photo
Mfg. Part Number
CW010800R0KE12
Brief Description
RES 800 OHM 10W 10% AXIAL
Datasheet Download
CW010800R0KE12.pdf
Availability of CW010800R0KE12
QUANTITY
CW010800R0KE12 Order Process
Ship out your order
Specifications of CW010800R0KE12
Internal Part NumberEIS-CW010800R0KE12
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
SeriesCW
PackagingBulk
Resistance (Ohms)800
Tolerance±10%
Power (Watts)10W
CompositionWirewound
FeaturesMoisture Resistant
Temperature Coefficient±30ppm/°C
Operating Temperature-65°C ~ 250°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.375" Dia x 1.781" L (9.52mm x 45.24mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CW010800R0KE12
Related LinksCW01080, CW010800R0KE12 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CW010800R0KE12 Details Description
Related parts for CW010800R0KE12
IDC CABLE - MKR16K/MC16F/MCE16K datasheet.pdf
IC MUX QUAD 2INP HP 3ST 16-TSSOP datasheet.pdf
DIODE ZENER 20V 350MW SOT23 datasheet.pdf
TXRX USB ULPI 26MHZ CLK 24-QFN datasheet.pdf
IC GATE NAND 4CH 2-INP 14-SOIC datasheet.pdf
LED CBI 3MM BI-LVL RED LOW CURR datasheet.pdf
RETRACTOR AERO-MOTIVE datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 30POS PIN datasheet.pdf