Vishay/Dale CW01085R00JE733
CW01085R00JE733 picture photo
Mfg. Part Number
CW01085R00JE733
Brief Description
RES 85 OHM 10W 5% AXIAL
Datasheet Download
CW01085R00JE733.pdf
Availability of CW01085R00JE733
QUANTITY
CW01085R00JE733 Order Process
Ship out your order
Specifications of CW01085R00JE733
Internal Part NumberEIS-CW01085R00JE733
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package500
SeriesCW
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)85
Tolerance±5%
Power (Watts)10W
CompositionWirewound
FeaturesMoisture Resistant
Temperature Coefficient±30ppm/°C
Operating Temperature-65°C ~ 250°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.375" Dia x 1.781" L (9.52mm x 45.24mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CW01085R00JE733
Related LinksCW01085, CW01085R00JE733 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CW01085R00JE733 Details Description
Related parts for CW01085R00JE733
CONN RECEPT 2POS 22AWG MTA100 datasheet.pdf
RES ARRAY 10 RES 10K OHM 20SSOP datasheet.pdf
CONN RCPT 15POS JAM NUT W/SCKT datasheet.pdf
CBL 4POS M12 R/A PLG-R/A SKT 15M datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 150W datasheet.pdf
SWITCH 1NC 1NO SPDT SNAP 120V datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 43POS SKT datasheet.pdf
HEATSINK 57.9X36.83X22.86MM T412 datasheet.pdf
IC LED Driver Linear PWM Dimming 100mA 44-SSOP datasheet.pdf
27W2 F PC TAIL 30A 4-40 datasheet.pdf