Vishay/Dale CW0108K200KE733
CW0108K200KE733 picture photo
Mfg. Part Number
CW0108K200KE733
Brief Description
RES 8.2K OHM 10W 10% AXIAL
Datasheet Download
CW0108K200KE733.pdf
Availability of CW0108K200KE733
QUANTITY
CW0108K200KE733 Order Process
Ship out your order
Specifications of CW0108K200KE733
Internal Part NumberEIS-CW0108K200KE733
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package500
SeriesCW
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)8.2k
Tolerance±10%
Power (Watts)10W
CompositionWirewound
FeaturesMoisture Resistant
Temperature Coefficient±30ppm/°C
Operating Temperature-65°C ~ 250°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.375" Dia x 1.781" L (9.52mm x 45.24mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CW0108K200KE733
Related LinksCW0108K, CW0108K200KE733 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CW0108K200KE733 Details Description
Related parts for CW0108K200KE733
CONN EDGECARD 24POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONN PLUG 100POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
BOARD LINESCAN IMAGING SENSOR datasheet.pdf
RES 4.7K OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 220UF 20% 250V SNAP datasheet.pdf
CONN INLINE PLUG 12PIN CRIMP datasheet.pdf
FIXED IND 270NH 380MA 430 MOHM datasheet.pdf
HIGHLAND TERMINAL RING NON-INSUL datasheet.pdf
FIXED IND 10NH 475MA 210 MOHM datasheet.pdf
CAP CER 33PF 250V NP0 0603 datasheet.pdf