Vishay/Dale CW010900R0KE733
CW010900R0KE733 picture photo
Mfg. Part Number
CW010900R0KE733
Brief Description
RES 900 OHM 10W 10% AXIAL
Datasheet Download
CW010900R0KE733.pdf
Availability of CW010900R0KE733
QUANTITY
CW010900R0KE733 Order Process
Ship out your order
Specifications of CW010900R0KE733
Internal Part NumberEIS-CW010900R0KE733
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package500
SeriesCW
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)900
Tolerance±10%
Power (Watts)10W
CompositionWirewound
FeaturesMoisture Resistant
Temperature Coefficient±30ppm/°C
Operating Temperature-65°C ~ 250°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.375" Dia x 1.781" L (9.52mm x 45.24mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CW010900R0KE733
Related LinksCW01090, CW010900R0KE733 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CW010900R0KE733 Details Description
Related parts for CW010900R0KE733
SWITCH PUSH SPST-NO 10A 110V datasheet.pdf
Connector Quick Connect Receptacle 0.205" (5.21mm), 0.250" (6.35mm) Solder datasheet.pdf
FUSE RESETTABLE 5A 30V RADIAL datasheet.pdf
RES SMD 470K OHM 5% 1/4W 1206 datasheet.pdf
DIODE ARRAY GP 80V 200MA SC75 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 50POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS .156 EXTEND datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 100W datasheet.pdf
ROUND SPACER #2 ACETAL 20MM datasheet.pdf