PUI Audio, Inc. AB1070B-LW100-R
AB1070B-LW100-R picture photo
Mfg. Part Number
AB1070B-LW100-R
Manufacturer
Product Category
Buzzer Elements, Piezo Benders
Brief Description
PIEZO CER BENDER 7000HZ 1000 OHM
Datasheet Download
AB1070B-LW100-R.pdf
Availability of AB1070B-LW100-R
QUANTITY
AB1070B-LW100-R Order Process
Ship out your order
Specifications of AB1070B-LW100-R
Internal Part NumberEIS-AB1070B-LW100-R
Lead Free Status / RoHS StatusLead free by exemption / RoHS compliant by exemption
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured ProductPiezo Benders
3D ModelAB1070B-LW100-R.igs
Standard Package100
Category Audio Products
FamilyBuzzer Elements, Piezo Benders
SeriesAB
Frequency7kHz
TypeStandard
Impedance1 kOhm
Voltage - Input (Max)15V p-p
Capacitance @ Frequency10000pF @ 1kHz
Size0.39" Dia (10mm)
TerminationWire Leads
Operating Temperature-20°C ~ 80°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)AB1070B-LW100-R
Related LinksAB1070B, AB1070B-LW100-R Datasheet, PUI Audio, Inc. Distributor
AB1070B-LW100-R Details Description
Related parts for AB1070B-LW100-R
RES SMD 61.9KOHM 0.05% 1/8W 0805 datasheet.pdf
FILTER BANDPASS 2.4GHZ datasheet.pdf
IC DUAL DIFF LINE DRVR 8-SOIC datasheet.pdf
IMP CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
FIXED IND 100UH 800MA 390 MOHM datasheet.pdf
LPH VERT. ASSY NO GUIDES datasheet.pdf
SURFACE LS BELT 25X48" A MED datasheet.pdf
VHDM BP 6 ROW SHLD END 25 COL datasheet.pdf
IC DGTL POT 256POS 100K 16LFCSP datasheet.pdf
RES SMD 1.5 OHM 5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN RCPT 7POS PNL MNT PIN datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins; Receptacle, Female Sockets 15, 15 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf