Vishay/Dale CW01091R00JE123
CW01091R00JE123 picture photo
Mfg. Part Number
CW01091R00JE123
Brief Description
RES 91 OHM 10W 5% AXIAL
Datasheet Download
CW01091R00JE123.pdf
Availability of CW01091R00JE123
QUANTITY
CW01091R00JE123 Order Process
Ship out your order
Specifications of CW01091R00JE123
Internal Part NumberEIS-CW01091R00JE123
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
SeriesCW
PackagingBulk
Resistance (Ohms)91
Tolerance±5%
Power (Watts)10W
CompositionWirewound
FeaturesMoisture Resistant
Temperature Coefficient±30ppm/°C
Operating Temperature-65°C ~ 250°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.375" Dia x 1.781" L (9.52mm x 45.24mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CW01091R00JE123
Related LinksCW01091, CW01091R00JE123 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CW01091R00JE123 Details Description
Related parts for CW01091R00JE123
IC FPGA 77 I/O 100PQFP datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 3.5KB FLASH 20SSOP datasheet.pdf
CONN HEADER 19POS SNGL 2MM SMD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS .125 SQ WW datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 3 Circuit 1.060" (26.92mm) datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 9POS STR 5MM datasheet.pdf
OSC XO 6.000MHZ HCMOS SMD datasheet.pdf
CAP CER 100PF 1KV RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 50W datasheet.pdf
RES 133 OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 8POS SKT datasheet.pdf
Connector Receptacle 26 Position 0.079" (2.00mm) Tin Surface Mount datasheet.pdf