Vishay/Dale CW0109K100JE12
CW0109K100JE12 picture photo
Mfg. Part Number
CW0109K100JE12
Brief Description
RES 9.1K OHM 10W 5% AXIAL
Datasheet Download
CW0109K100JE12.pdf
Availability of CW0109K100JE12
QUANTITY
CW0109K100JE12 Order Process
Ship out your order
Specifications of CW0109K100JE12
Internal Part NumberEIS-CW0109K100JE12
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
SeriesCW
PackagingBulk
Resistance (Ohms)9.1k
Tolerance±5%
Power (Watts)10W
CompositionWirewound
FeaturesMoisture Resistant
Temperature Coefficient±30ppm/°C
Operating Temperature-65°C ~ 250°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.375" Dia x 1.781" L (9.52mm x 45.24mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CW0109K100JE12
Related LinksCW0109K, CW0109K100JE12 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CW0109K100JE12 Details Description
Related parts for CW0109K100JE12
FAN AXIAL 60X20MM 12VDC WIRE datasheet.pdf
RES ARRAY 4 RES 10K OHM 0804 datasheet.pdf
CONN M12 4POS PLUG datasheet.pdf
VARISTOR 425V 3.5KA DISC 10MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 75W datasheet.pdf
DC/DC CONVERT 3.3V 6A datasheet.pdf
CAP TANT 0.82UF 10% 50V AXIAL datasheet.pdf
CONN HEADER .100" SNGL STR 29POS datasheet.pdf
RES ARRAY 4 RES 200 OHM 2009 datasheet.pdf