Vishay/Dale CW010R1100KE73
CW010R1100KE73 picture photo
Mfg. Part Number
CW010R1100KE73
Brief Description
RES 0.11 OHM 10W 10% AXIAL
Datasheet Download
CW010R1100KE73.pdf
Availability of CW010R1100KE73
QUANTITY
CW010R1100KE73 Order Process
Ship out your order
Specifications of CW010R1100KE73
Internal Part NumberEIS-CW010R1100KE73
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package500
SeriesCW
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)0.11
Tolerance±10%
Power (Watts)10W
Temperature Coefficient-
Operating Temperature-65°C ~ 250°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.375" Dia x 1.781" L (9.52mm x 45.24mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CW010R1100KE73
Related LinksCW010R1, CW010R1100KE73 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CW010R1100KE73 Details Description
Related parts for CW010R1100KE73
IC USB PWR CTRLR DUAL 16-QSOP datasheet.pdf
RES ARRAY 8 RES 150K OHM 16SOIC datasheet.pdf
RES 220 OHM 1/2W 10% AXIAL datasheet.pdf
RES 2K OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
IC FPGA 63 I/O 81CBGA datasheet.pdf
IC REG SWTCHD CAP INV 0.1A 8SOIC datasheet.pdf
CONN IC DIP SOCKET 12POS GOLD datasheet.pdf
RES ARRAY 4 RES 25K OHM 8SMD datasheet.pdf
MICRO 9C S 30" YEL FLOAT datasheet.pdf
OSC MEMS PROG datasheet.pdf
CAP 470 UF 20% 16 V datasheet.pdf