JAE Electronics IL-WX-32PB-VF-B-E1000E
IL-WX-32PB-VF-B-E1000E picture photo
Mfg. Part Number
IL-WX-32PB-VF-B-E1000E
Brief Description
CONN 32POS 0.8MM SMT
Datasheet Download
IL-WX-32PB-VF-B-E1000E.pdf
Availability of IL-WX-32PB-VF-B-E1000E
QUANTITY
IL-WX-32PB-VF-B-E1000E Order Process
Ship out your order
Specifications of IL-WX-32PB-VF-B-E1000E
Internal Part NumberEIS-IL-WX-32PB-VF-B-E1000E
Connector TypeHeader, Shrouded
Number of Positions32
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.031" (0.80mm)
Number of Rows2
Row Spacing0.059" (1.50mm)
Contact Mating Length0.071" (1.80mm)
Mounting TypeSurface Mount
TerminationSolder
Fastening Type-
FeaturesBoard Guide, Solder Retention
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)IL-WX-32PB-VF-B-E1000E
Related LinksIL-WX-32PB-, IL-WX-32PB-VF-B-E1000E Datasheet, JAE Electronics Distributor
IL-WX-32PB-VF-B-E1000E Details Description
Related parts for IL-WX-32PB-VF-B-E1000E
RES SMD 412 OHM 0.5% 1/8W 1206 datasheet.pdf
RES SMD 41.2K OHM 1/16W 0402 datasheet.pdf
SWITCH ROTARY DP-6 POS NON SHORT datasheet.pdf
IC REG LDO 3V 0.5A 10DFN datasheet.pdf
CONV DC/DC +/-15V +/-330MA DIP datasheet.pdf
CAP FILM 2200PF 5% 25VDC 1206 datasheet.pdf
BOX HEADER, 0.050 40 POS datasheet.pdf
TONE PROBE KIT PRO 711K datasheet.pdf
CAP CER 220UF 6.3V X5R 1210 datasheet.pdf
EMI FILTER datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 4V 200W datasheet.pdf