Vishay/Dale CW010R1800JE123
CW010R1800JE123 picture photo
Mfg. Part Number
CW010R1800JE123
Brief Description
RES 0.18 OHM 10W 5% AXIAL
Datasheet Download
CW010R1800JE123.pdf
Availability of CW010R1800JE123
QUANTITY
CW010R1800JE123 Order Process
Ship out your order
Specifications of CW010R1800JE123
Internal Part NumberEIS-CW010R1800JE123
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
SeriesCW
PackagingBulk
Resistance (Ohms)0.18
Tolerance±5%
Power (Watts)10W
Temperature Coefficient-
Operating Temperature-65°C ~ 250°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.375" Dia x 1.781" L (9.52mm x 45.24mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CW010R1800JE123
Related LinksCW010R1, CW010R1800JE123 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CW010R1800JE123 Details Description
Related parts for CW010R1800JE123
SWITCH PUSH SPST-NO 0.4VA 28V datasheet.pdf
CONN RCPT 14POS .200 TIN datasheet.pdf
CONN RING TONGUE SLOT 22-16AWG datasheet.pdf
CONN HEADER 4POS VERT .100 TIN datasheet.pdf
RES SMD 9.53K OHM 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 100POS 1MM DIP SLD datasheet.pdf
SWITCH PUSH DPDT 0.4VA 28V datasheet.pdf
CONN RCPT 32POS SIGNAL MOD TIN datasheet.pdf
RES 1K OHM 1/4W .25% AXIAL datasheet.pdf
BLUETOOTH SERIAL PORT MODULE datasheet.pdf
REMOVAL TOOL LONG TIP datasheet.pdf
MOTHERBOARD ATOM J1900 2GHZ QUAD datasheet.pdf