Vishay/Dale CW010R2200JS73
CW010R2200JS73 picture photo
Mfg. Part Number
CW010R2200JS73
Brief Description
RES 0.22 OHM 10W 5% AXIAL
Datasheet Download
CW010R2200JS73.pdf
Availability of CW010R2200JS73
QUANTITY
CW010R2200JS73 Order Process
Ship out your order
Specifications of CW010R2200JS73
Internal Part NumberEIS-CW010R2200JS73
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package500
SeriesCW
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)0.22
Tolerance±5%
Power (Watts)10W
Temperature Coefficient-
Operating Temperature-65°C ~ 250°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.375" Dia x 1.781" L (9.52mm x 45.24mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CW010R2200JS73
Related LinksCW010R2, CW010R2200JS73 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CW010R2200JS73 Details Description
Related parts for CW010R2200JS73
RES SMD 1.02K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
SENSOR OPTO REFL 90MM CONN MOD datasheet.pdf
THERMOCOUPLE K datasheet.pdf
CONN PLUG 32POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
HANDLE FOLDING FLUSH MT 2/PKG datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 8POS 45DEG 3.5MM datasheet.pdf
RES 115K OHM 1% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 4.12K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
FIXED IND 1.8MH 43MA 27 OHM SMD datasheet.pdf