Vishay/Dale CW02BR3300JS70
CW02BR3300JS70 picture photo
Mfg. Part Number
CW02BR3300JS70
Brief Description
RES 0.33 OHM 3W 5% AXIAL
Datasheet Download
CW02BR3300JS70.pdf
Availability of CW02BR3300JS70
QUANTITY
CW02BR3300JS70 Order Process
Ship out your order
Specifications of CW02BR3300JS70
Internal Part NumberEIS-CW02BR3300JS70
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)0.33
Tolerance±5%
Power (Watts)3W
CompositionWirewound
FeaturesMoisture Resistant
Temperature Coefficient±90ppm/°C
Operating Temperature-65°C ~ 250°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.188" Dia x 0.562" L (4.78mm x 14.27mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CW02BR3300JS70
Related LinksCW02BR3, CW02BR3300JS70 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CW02BR3300JS70 Details Description
Related parts for CW02BR3300JS70
LCD 6 DIGIT .5" REFL datasheet.pdf
JUMPER-H1502TR/A3049S/H1502TR 5" datasheet.pdf
MOD INLET W/MED FILTER 10A SCREW datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS .100 R/A DIP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
IC MCU 32BIT 128KB FLASH 64LQFP datasheet.pdf
FAN AXIAL 172X50.8MM 48VDC WIRE datasheet.pdf
CONV DC/DC 0.25W 12V IN 24V OUT datasheet.pdf
BERGSTIK HDR DUAL ST POL datasheet.pdf
BOARD EVAL FPGA ICESTICK datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 13 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 25 Position Through Hole Solder datasheet.pdf