Vishay/Dale CW02C330R0JS70
CW02C330R0JS70 picture photo
Mfg. Part Number
CW02C330R0JS70
Brief Description
RES 330 OHM 2.5W 5% AXIAL
Datasheet Download
CW02C330R0JS70.pdf
Availability of CW02C330R0JS70
QUANTITY
CW02C330R0JS70 Order Process
Ship out your order
Specifications of CW02C330R0JS70
Internal Part NumberEIS-CW02C330R0JS70
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)330
Tolerance±5%
Power (Watts)2.5W
CompositionWirewound
FeaturesMoisture Resistant
Temperature Coefficient±30ppm/°C
Operating Temperature-65°C ~ 250°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.218" Dia x 0.500" L (5.54mm x 12.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CW02C330R0JS70
Related LinksCW02C33, CW02C330R0JS70 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CW02C330R0JS70 Details Description
Related parts for CW02C330R0JS70
IC ADC 10BIT SRL HS LP 8DIP datasheet.pdf
RELAY SOFTSTART 120V 90A AC OUT datasheet.pdf
CONN HDR BRKWAY .100 22POS VERT datasheet.pdf
RES SMD 0.01 OHM 1% 0.3W 0603 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 25W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 100W datasheet.pdf
RES SMD 110K OHM 5% 1/4W 0805 datasheet.pdf
CONN UMC RCPT STR SMD datasheet.pdf
CAP ALUM 82UF 20% 400V SNAP datasheet.pdf
RES 232K OHM 1/2W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X15MM L-TAB datasheet.pdf
AC/DC DESKTOP ADAPTER 12V 150W datasheet.pdf