Bourns Inc. CW100505-27NJ3
CW100505-27NJ3 picture photo
Mfg. Part Number
CW100505-27NJ3
Brief Description
FIXED IND 27NH 400MA 298 MOHM
Datasheet Download
CW100505-27NJ3.pdf
Availability of CW100505-27NJ3
QUANTITY
CW100505-27NJ3 Order Process
Ship out your order
Specifications of CW100505-27NJ3
Internal Part NumberEIS-CW100505-27NJ3
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Assembly/OriginMagnetic products Oct/2013
Standard Package3,000
Material - CoreCeramic
Inductance27nH
Tolerance±5%
Current Rating400mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)298 mOhm
Q @ Freq26 @ 250MHz
Frequency - Self Resonant2.48GHz
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Frequency - Test250MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case0402 (1005 Metric)
Size / Dimension0.039" L x 0.022" W (1.00mm x 0.55mm)
Height - Seated (Max)0.024" (0.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CW100505-27NJ3
Related LinksCW10050, CW100505-27NJ3 Datasheet, Bourns Inc. Distributor
CW100505-27NJ3 Details Description
Related parts for CW100505-27NJ3
RES SMD 4.22KOHM 0.1% 1/10W 0805 datasheet.pdf
LED BLUE W/WHITE CAP SMD datasheet.pdf
CONN IC DIP SOCKET 52POS GOLD datasheet.pdf
SW LIMIT PLAST ROD SPDT 5A 250V datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 50W datasheet.pdf
RES 18.2 OHM 1% 1/8W AXIAL datasheet.pdf
20W DC/DC-CONV POWERLINE-PLUS datasheet.pdf
IC OPAMP INSTR 2.2MHZ RRO 8MSOP datasheet.pdf
CAP CER 6800PF 50V X7R RADIAL datasheet.pdf
FAN AXIAL 92X25MM 48VDC WIRE datasheet.pdf
762 TB PLUGGABLE PLUG WF datasheet.pdf
CAP CER 5.6PF 200V NP0 0603 datasheet.pdf