Vishay/Sprague CWR26HB106KBFC\HR
CWR26HB106KBFC\HR picture photo
Mfg. Part Number
CWR26HB106KBFC\HR
Brief Description
CAP TANT 10UF 10% 15V 2214
Datasheet Download
CWR26HB106KBFC\HR.pdf
Availability of CWR26HB106KBFC\HR
QUANTITY
CWR26HB106KBFC\HR Order Process
Ship out your order
Specifications of CWR26HB106KBFC\HR
Internal Part NumberEIS-CWR26HB106KBFC\HR
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package500
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance10µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated15V
ESR (Equivalent Series Resistance)667 mOhm
TypeConformal Coated
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2214 (5634 Metric)
Size / Dimension0.220" L x 0.135" W (5.59mm x 3.43mm)
Height - Seated (Max)0.085" (2.16mm)
FeaturesMilitary
Failure RateB (0.1%)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CWR26HB106KBFC\HR
Related LinksCWR26HB1, CWR26HB106KBFC\HR Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
CWR26HB106KBFC\HR Details Description
Related parts for CWR26HB106KBFC\HR
CONN EDGECARD 88POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
C/A MRJ21/MRJ21 GBE BLUE CMP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 300W datasheet.pdf
RES CHAS MNT 221 OHM 1% 10W datasheet.pdf
RES SMD 100K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
VHDM BP 6ROW SIG END 25 COL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 100W datasheet.pdf
RJ45 RA SHIELDED WITH LED datasheet.pdf
QG PATCHBAY 3.5 EH datasheet.pdf
CAP FILM 0.18UF 10% 400VDC RAD datasheet.pdf
PT270MB0 datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 30POS SKT datasheet.pdf