Vishay/Sprague CWR26HB107JCHA\HR
CWR26HB107JCHA\HR picture photo
Mfg. Part Number
CWR26HB107JCHA\HR
Brief Description
CAP TANT 100UF 5% 15V 2915
Datasheet Download
CWR26HB107JCHA\HR.pdf
Availability of CWR26HB107JCHA\HR
QUANTITY
CWR26HB107JCHA\HR Order Process
Ship out your order
Specifications of CWR26HB107JCHA\HR
Internal Part NumberEIS-CWR26HB107JCHA\HR
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package300
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance100µF
Tolerance±5%
Voltage - Rated15V
ESR (Equivalent Series Resistance)180 mOhm
TypeConformal Coated
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2915 (7338 Metric)
Size / Dimension0.285" L x 0.150" W (7.24mm x 3.81mm)
Height - Seated (Max)0.125" (3.17mm)
FeaturesMilitary
Failure RateC (0.01%)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CWR26HB107JCHA\HR
Related LinksCWR26HB1, CWR26HB107JCHA\HR Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
CWR26HB107JCHA\HR Details Description
Related parts for CWR26HB107JCHA\HR
IC OPAMP GP 85KHZ 8SO datasheet.pdf
SWITCH DIP METAL SHAFT 16P R/A datasheet.pdf
IC SUPERVISOR MPU LV SOT23-8 datasheet.pdf
CAP CER 150PF 100V X7R 1206 datasheet.pdf
CONTROL TEMP RELAY OUT 100-120V datasheet.pdf
IC CTRLR PWM 6PHASE BUCK 48-QFN datasheet.pdf
IC DAC 12BIT OCTAL VOUT 14-DFN datasheet.pdf
MOSFET N-CH 150V 83A TO220-3 datasheet.pdf
BIG CHIP LED HB MODULE WHITE datasheet.pdf
CAP CER 5.1PF 200V NP0 0402 datasheet.pdf
CONN RCPT 24POS IN-LINE SLDR datasheet.pdf