Vishay/Sprague CWR26HB107JCHB\TR
CWR26HB107JCHB\TR picture photo
Mfg. Part Number
CWR26HB107JCHB\TR
Brief Description
CAP TANT 100UF 5% 15V 2915
Datasheet Download
CWR26HB107JCHB\TR.pdf
Availability of CWR26HB107JCHB\TR
QUANTITY
CWR26HB107JCHB\TR Order Process
Ship out your order
Specifications of CWR26HB107JCHB\TR
Internal Part NumberEIS-CWR26HB107JCHB\TR
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package600
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance100µF
Tolerance±5%
Voltage - Rated15V
ESR (Equivalent Series Resistance)180 mOhm
TypeConformal Coated
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2915 (7338 Metric)
Size / Dimension0.285" L x 0.150" W (7.24mm x 3.81mm)
Height - Seated (Max)0.125" (3.17mm)
FeaturesMilitary
Failure RateC (0.01%)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CWR26HB107JCHB\TR
Related LinksCWR26HB1, CWR26HB107JCHB\TR Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
CWR26HB107JCHB\TR Details Description
Related parts for CWR26HB107JCHB\TR
IC REG LDO 5V 0.1A SOT23-5 datasheet.pdf
UM45-D15SUB/B datasheet.pdf
TVS DIODE 5.8VWM 10.5VC SMD datasheet.pdf
IC SUPERVISOR ACTIVE LOW TO-92 datasheet.pdf
WIRE MARKER B/W .16-.39"250PC datasheet.pdf
THYRISTOR 120V 30A 8SOIC datasheet.pdf
625 DIP HDR SCRW MACH CONTACT datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 25 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf