Vishay/Sprague CWR26HB107JCHC\TR
CWR26HB107JCHC\TR picture photo
Mfg. Part Number
CWR26HB107JCHC\TR
Brief Description
CAP TANT 100UF 5% 15V 2915
Datasheet Download
CWR26HB107JCHC\TR.pdf
Availability of CWR26HB107JCHC\TR
QUANTITY
CWR26HB107JCHC\TR Order Process
Ship out your order
Specifications of CWR26HB107JCHC\TR
Internal Part NumberEIS-CWR26HB107JCHC\TR
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package600
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance100µF
Tolerance±5%
Voltage - Rated15V
ESR (Equivalent Series Resistance)180 mOhm
TypeConformal Coated
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2915 (7338 Metric)
Size / Dimension0.285" L x 0.150" W (7.24mm x 3.81mm)
Height - Seated (Max)0.125" (3.17mm)
FeaturesMilitary
Failure RateC (0.01%)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CWR26HB107JCHC\TR
Related LinksCWR26HB1, CWR26HB107JCHC\TR Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
CWR26HB107JCHC\TR Details Description
Related parts for CWR26HB107JCHC\TR
IC RELAY PWR 400V 120MA THIN-PAK datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
IC CROSSPOINT SWITCH 2X2 16TSSOP datasheet.pdf
SENSOR TEMPERATURE SMBUS MICRO8 datasheet.pdf
RES 19.6 OHM 3W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
SOCKET CCT 5408 ASY datasheet.pdf
RES 178 OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
FIXED IND 6.8UH 1.6A 175 MOHM datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 96KB FLASH 64FLGA datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 15V 3W datasheet.pdf
HEATSINK 54X54X20MM XCUT T412 datasheet.pdf
CABLE 4POS datasheet.pdf