Vishay/Sprague CWR26HB107MBHC\HR
CWR26HB107MBHC\HR picture photo
Mfg. Part Number
CWR26HB107MBHC\HR
Brief Description
CAP TANT 100UF 20% 15V 2915
Datasheet Download
CWR26HB107MBHC\HR.pdf
Availability of CWR26HB107MBHC\HR
QUANTITY
CWR26HB107MBHC\HR Order Process
Ship out your order
Specifications of CWR26HB107MBHC\HR
Internal Part NumberEIS-CWR26HB107MBHC\HR
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package300
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance100µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated15V
ESR (Equivalent Series Resistance)180 mOhm
TypeConformal Coated
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2915 (7338 Metric)
Size / Dimension0.285" L x 0.150" W (7.24mm x 3.81mm)
Height - Seated (Max)0.125" (3.17mm)
Lead Spacing-
Manufacturer Size CodeH
FeaturesMilitary
Failure RateB (0.1%)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CWR26HB107MBHC\HR
Related LinksCWR26HB1, CWR26HB107MBHC\HR Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
CWR26HB107MBHC\HR Details Description
Related parts for CWR26HB107MBHC\HR
IGBT 600V 20.3A 45W TO220FP datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 37 Position Panel Mount Solder Cup datasheet.pdf
CAP ALUM 1800UF 20% 10V RADIAL datasheet.pdf
MOSFET 2N-CH 20V 7.5A ECH8 datasheet.pdf
1.25MM JMPR LGT 254 TYPE A 12POS datasheet.pdf
CONN RCPT 8POS BOX MNT W/PINS datasheet.pdf
SWITCH ROTARY datasheet.pdf
CONN IC DIP SOCKET 10POS GOLD datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 3POS JAM NUT SKT datasheet.pdf