Vishay/Sprague CWR26HB226JCGA\TR
CWR26HB226JCGA\TR picture photo
Mfg. Part Number
CWR26HB226JCGA\TR
Manufacturer
Product Category
Tantalum Capacitors
Brief Description
CAP TANT 22UF 5% 15V 2711
Datasheet Download
CWR26HB226JCGA\TR.pdf
Availability of CWR26HB226JCGA\TR
QUANTITY
CWR26HB226JCGA\TR Order Process
Ship out your order
Specifications of CWR26HB226JCGA\TR
Internal Part NumberEIS-CWR26HB226JCGA\TR
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package600
Category Capacitors
FamilyTantalum Capacitors
SeriesMilitary, MIL-PRF-55365/13, CWR26
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance22µF
Tolerance±5%
Voltage - Rated15V
ESR (Equivalent Series Resistance)275 mOhm
TypeConformal Coated
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2711 (6728 Metric)
Size / Dimension0.265" L x 0.110" W (6.73mm x 2.79mm)
Height - Seated (Max)0.125" (3.17mm)
Lead Spacing-
Manufacturer Size CodeG
FeaturesMilitary
Failure RateC (0.01%)
Lifetime @ Temp.-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CWR26HB226JCGA\TR
Related LinksCWR26HB2, CWR26HB226JCGA\TR Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
CWR26HB226JCGA\TR Details Description
Related parts for CWR26HB226JCGA\TR
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 15 Position Through Hole Solder datasheet.pdf
DIODE ZENER 6.8V 150MW EMD2 datasheet.pdf
TVS DIODE 8.5VWM 19.5VC SMB datasheet.pdf
IC RTC CLK/CALENDAR I2C 14-SOIC datasheet.pdf
IC FILTER LOWPASS 8-SOIC datasheet.pdf
MOSFET N-CH 20V 4.1A SOT-23 datasheet.pdf
RES 34 OHM 1W 0.1% WW AXIAL datasheet.pdf