Vishay/Sprague CWR26HB226JCGZ\PR
CWR26HB226JCGZ\PR picture photo
Mfg. Part Number
CWR26HB226JCGZ\PR
Brief Description
CAP TANT 22UF 5% 15V 2711
Datasheet Download
CWR26HB226JCGZ\PR.pdf
Availability of CWR26HB226JCGZ\PR
QUANTITY
CWR26HB226JCGZ\PR Order Process
Ship out your order
Specifications of CWR26HB226JCGZ\PR
Internal Part NumberEIS-CWR26HB226JCGZ\PR
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance22µF
Tolerance±5%
Voltage - Rated15V
ESR (Equivalent Series Resistance)275 mOhm
TypeConformal Coated
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2711 (6728 Metric)
Size / Dimension0.265" L x 0.110" W (6.73mm x 2.79mm)
Height - Seated (Max)0.125" (3.17mm)
FeaturesMilitary
Failure RateC (0.01%)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CWR26HB226JCGZ\PR
Related LinksCWR26HB2, CWR26HB226JCGZ\PR Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
CWR26HB226JCGZ\PR Details Description
Related parts for CWR26HB226JCGZ\PR
CONN HEADER VERT .100 14POS 30AU datasheet.pdf
CARD EDGE 26POS DL .100X.200 BLK datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS .156 EXTEND datasheet.pdf
TRANS PNP 45V 0.1A SOT-323 datasheet.pdf
RES SMD 26.1KOHM 0.1% 0.15W 0603 datasheet.pdf
RES 4.64 OHM 3W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES CHAS MNT 750 OHM 1% 5W datasheet.pdf
REED SENSORS datasheet.pdf
RES SMD 37.4 OHM 0.5% 1/4W 0603 datasheet.pdf
FAN 92X25MM 24VDC IP56 65CFM datasheet.pdf