Vishay/Sprague CWR26HB226KBGB\PR
CWR26HB226KBGB\PR picture photo
Mfg. Part Number
CWR26HB226KBGB\PR
Brief Description
CAP TANT 22UF 10% 15V 2711
Datasheet Download
CWR26HB226KBGB\PR.pdf
Availability of CWR26HB226KBGB\PR
QUANTITY
CWR26HB226KBGB\PR Order Process
Ship out your order
Specifications of CWR26HB226KBGB\PR
Internal Part NumberEIS-CWR26HB226KBGB\PR
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance22µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated15V
ESR (Equivalent Series Resistance)275 mOhm
TypeConformal Coated
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2711 (6728 Metric)
Size / Dimension0.265" L x 0.110" W (6.73mm x 2.79mm)
Height - Seated (Max)0.125" (3.17mm)
FeaturesMilitary
Failure RateB (0.1%)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CWR26HB226KBGB\PR
Related LinksCWR26HB2, CWR26HB226KBGB\PR Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
CWR26HB226KBGB\PR Details Description
Related parts for CWR26HB226KBGB\PR
FIXED IND 820NH 500MA 550 MOHM datasheet.pdf
TRANS PNP 60V 3.5A TO92-3 datasheet.pdf
RES SMD 30.9 OHM 1% 3W 6227 datasheet.pdf
IC SRAM 2MBIT 7NS 100TQFP datasheet.pdf
CONN D-SUB THUMB SCREW 4-40 datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 16POS PIN datasheet.pdf
HEATSINK 50X50X25MM XCUT T412 datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X35MM R-TAB datasheet.pdf
MOD IGBT 1200V 300A POWIR 62 datasheet.pdf
CAP FILM 1UF 10% 600V RADIAL datasheet.pdf