Vishay/Sprague CWR26HB226MCGB\HR
CWR26HB226MCGB\HR picture photo
Mfg. Part Number
CWR26HB226MCGB\HR
Brief Description
CAP TANT 22UF 20% 15V 2711
Datasheet Download
CWR26HB226MCGB\HR.pdf
Availability of CWR26HB226MCGB\HR
QUANTITY
CWR26HB226MCGB\HR Order Process
Ship out your order
Specifications of CWR26HB226MCGB\HR
Internal Part NumberEIS-CWR26HB226MCGB\HR
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package300
SeriesMilitary, MIL-PRF-55365/13, CWR26
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance22µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated15V
ESR (Equivalent Series Resistance)275 mOhm
TypeConformal Coated
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2711 (6728 Metric)
Size / Dimension0.265" L x 0.110" W (6.73mm x 2.79mm)
Height - Seated (Max)0.125" (3.17mm)
Lead Spacing-
Manufacturer Size CodeG
FeaturesMilitary
Failure RateC (0.01%)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CWR26HB226MCGB\HR
Related LinksCWR26HB2, CWR26HB226MCGB\HR Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
CWR26HB226MCGB\HR Details Description
Related parts for CWR26HB226MCGB\HR
CAP CER 7PF 25V NP0 0201 datasheet.pdf
FIXED IND 3.3UH 1A 170 MOHM SMD datasheet.pdf
CONN PLUG 12POS 1.2MM VERT SMD datasheet.pdf
CAP CER 0.033UF 100V X7R AXIAL datasheet.pdf
IC VIDEO CCD SIGNAL PROC 48LQFP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 200W datasheet.pdf
RES 1.2K OHM 3/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
BOARD EVAL FOR LM34927 datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
BERGSTIK II SNGL RA datasheet.pdf
FIXED IND 15NH 600MA 80 MOHM SMD datasheet.pdf
IC REG LDO 3V 0.45A 4WLCSP datasheet.pdf