Vishay/Sprague CWR26HB336JCFC\PR
CWR26HB336JCFC\PR picture photo
Mfg. Part Number
CWR26HB336JCFC\PR
Manufacturer
Product Category
Tantalum Capacitors
Brief Description
CAP TANT 33UF 5% 15V 2214
Datasheet Download
CWR26HB336JCFC\PR.pdf
Availability of CWR26HB336JCFC\PR
QUANTITY
CWR26HB336JCFC\PR Order Process
Ship out your order
Specifications of CWR26HB336JCFC\PR
Internal Part NumberEIS-CWR26HB336JCFC\PR
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
Category Capacitors
FamilyTantalum Capacitors
SeriesMilitary, MIL-PRF-55365/13, CWR26
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance33µF
Tolerance±5%
Voltage - Rated15V
ESR (Equivalent Series Resistance)800 mOhm
TypeConformal Coated
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2214 (5634 Metric)
Size / Dimension0.220" L x 0.135" W (5.59mm x 3.43mm)
Height - Seated (Max)0.085" (2.16mm)
Lead Spacing-
Manufacturer Size CodeF
FeaturesMilitary
Failure RateC (0.01%)
Lifetime @ Temp.-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CWR26HB336JCFC\PR
Related LinksCWR26HB3, CWR26HB336JCFC\PR Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
CWR26HB336JCFC\PR Details Description
Related parts for CWR26HB336JCFC\PR
CONN EDGECARD 60POS R/A .125 SLD datasheet.pdf
CAP CER 2200PF 1KV NP0 2225 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 100W datasheet.pdf
RES 41.7K OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HEADER 0.100 50 POS datasheet.pdf
OSC PROG 2.5NS 50PPM 3.2X5MM datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X10MM R-TAB T412 datasheet.pdf
HEATSINK 50X50X12.7MM XCUT T766 datasheet.pdf
CAP CER 10000PF 6.3V X5R 0201 datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 26POS SKT datasheet.pdf