XP Power DLE25PS36
DLE25PS36 picture photo
Mfg. Part Number
DLE25PS36
Brief Description
LED SUPPLY CC/CV AC/DC 24-36V
Datasheet Download
DLE25PS36.pdf
Availability of DLE25PS36
QUANTITY
DLE25PS36 Order Process
Ship out your order
Specifications of DLE25PS36
Internal Part NumberEIS-DLE25PS36
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Design ResourcesLighting Product Selector
Featured ProductDLE25/DLE35 Series
FamilyLED Supplies
SeriesDLE25
TypeConstant Current, Voltage
TopologyAC DC Converter
Number of Outputs1
Voltage - Input (Min)90VAC
Voltage - Input (Max)305VAC
Voltage - Output24 ~ 36 V
Current - Output (Max)700mA
Power (Watts)25W
Voltage - Isolation3.75kV (3750V)
Dimming-
FeaturesOCP, OVP, SCP
RatingsIP67
Operating Temperature-20°C ~ 50°C
Efficiency80%
Termination StyleWire Leads
Size / Dimension3.68" L x 2.89" W x 1.29" H (93.5mm x 73.5mm x 33.0mm)
Mounting TypeChassis Mount
ApprovalsCE, TUV, UL
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)DLE25PS36
Related LinksDLE2, DLE25PS36 Datasheet, XP Power Distributor
DLE25PS36 Details Description
Related parts for DLE25PS36
SENS PROX M8 2MM PNP-NO SHLD datasheet.pdf
MEMORY SKT 230POS R/A SMD 15AU datasheet.pdf
025/090 ECU PLUG HSG ASSY 30P datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 66W datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
ROUND SPACER #4 POLYSTYRENE 10MM datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X12.7MM XCUT T412 datasheet.pdf
NEW GI CONN2.5 PLUG HSG 8P RED datasheet.pdf
MICRO 21C P 20" WHT FLOAT NI datasheet.pdf