Vishay/Sprague CWR26HB336MBFA\PR
CWR26HB336MBFA\PR picture photo
Mfg. Part Number
CWR26HB336MBFA\PR
Brief Description
CAP TANT 33UF 20% 15V 2214
Datasheet Download
CWR26HB336MBFA\PR.pdf
Availability of CWR26HB336MBFA\PR
QUANTITY
CWR26HB336MBFA\PR Order Process
Ship out your order
Specifications of CWR26HB336MBFA\PR
Internal Part NumberEIS-CWR26HB336MBFA\PR
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance33µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated15V
ESR (Equivalent Series Resistance)800 mOhm
TypeConformal Coated
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2214 (5634 Metric)
Size / Dimension0.220" L x 0.135" W (5.59mm x 3.43mm)
Height - Seated (Max)0.085" (2.16mm)
FeaturesMilitary
Failure RateB (0.1%)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CWR26HB336MBFA\PR
Related LinksCWR26HB3, CWR26HB336MBFA\PR Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
CWR26HB336MBFA\PR Details Description
Related parts for CWR26HB336MBFA\PR
JUMPER-H1503TR/A3049V/H1503TR 4" datasheet.pdf
CAP ALUM 220UF 20% 200V SNAP datasheet.pdf
CHOKE COM MODE 51UH 500MA SMD datasheet.pdf
RES 82K OHM 1W 10% AXIAL datasheet.pdf
TRANSISTOR NPN RF 12V SOT-23 datasheet.pdf
CONN HEADER 14POS VERT PCB TIN datasheet.pdf
BUZZ VAC 2.9KHZ 10S DELAY ON datasheet.pdf
INSERT FEMALE 4+0POS+1GND SCREW datasheet.pdf
RES 23.7 OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 0.2 OHM 5W 0.5% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 27.4 OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf