Vishay/Sprague CWR26HB336MBFC\HR
CWR26HB336MBFC\HR picture photo
Mfg. Part Number
CWR26HB336MBFC\HR
Brief Description
CAP TANT 33UF 20% 15V 2214
Datasheet Download
CWR26HB336MBFC\HR.pdf
Availability of CWR26HB336MBFC\HR
QUANTITY
CWR26HB336MBFC\HR Order Process
Ship out your order
Specifications of CWR26HB336MBFC\HR
Internal Part NumberEIS-CWR26HB336MBFC\HR
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package500
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance33µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated15V
ESR (Equivalent Series Resistance)800 mOhm
TypeConformal Coated
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2214 (5634 Metric)
Size / Dimension0.220" L x 0.135" W (5.59mm x 3.43mm)
Height - Seated (Max)0.085" (2.16mm)
FeaturesMilitary
Failure RateB (0.1%)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CWR26HB336MBFC\HR
Related LinksCWR26HB3, CWR26HB336MBFC\HR Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
CWR26HB336MBFC\HR Details Description
Related parts for CWR26HB336MBFC\HR
CAP CER 0.22UF 100V X7R 1812 datasheet.pdf
IC RCVR UHF 300-440MHZ 8-SOIC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS .100 EYELET datasheet.pdf
CONN EDGECARD 62POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONN RCPT 4 POS BOX MNT W/PINS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 150W datasheet.pdf
RES 866 OHM 1/20W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT INLINE 61POS PIN datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
DSUB 25 F CRIMP CLIN ZINC datasheet.pdf