Vishay/Sprague CWR26HC106KCFZ
CWR26HC106KCFZ picture photo
Mfg. Part Number
CWR26HC106KCFZ
Brief Description
CAP TANT 10UF 10% 15V 2214
Datasheet Download
CWR26HC106KCFZ.pdf
Availability of CWR26HC106KCFZ
QUANTITY
CWR26HC106KCFZ Order Process
Ship out your order
Specifications of CWR26HC106KCFZ
Internal Part NumberEIS-CWR26HC106KCFZ
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
SeriesMilitary, MIL-PRF-55365/13, CWR26
PackagingBulk
Capacitance10µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated15V
ESR (Equivalent Series Resistance)667 mOhm
TypeConformal Coated
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2214 (5634 Metric)
Size / Dimension0.220" L x 0.135" W (5.59mm x 3.43mm)
Height - Seated (Max)0.085" (2.16mm)
FeaturesMilitary
Failure RateC (0.01%)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CWR26HC106KCFZ
Related LinksCWR26HC, CWR26HC106KCFZ Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
CWR26HC106KCFZ Details Description
Related parts for CWR26HC106KCFZ
FIXED IND 27UH 80MA 4.3 OHM TH datasheet.pdf
TRANS NPN DARL 45V 4A TO225 datasheet.pdf
RES SMD 3.4K OHM 0.1% 0.4W 2010 datasheet.pdf
IC REG CTRLR BUCK PWM CM 24-VQFN datasheet.pdf
FIXED IND 8.2NH 600MA 60 MOHM datasheet.pdf
CAP CER 8PF 16V NP0 01005 datasheet.pdf
CAP ALUM 390UF 20% 200V SNAP datasheet.pdf
NON PLUG-INLOW TEMP VERS SIDE datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 15 Position Panel Mount, Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
IC WATCHDOG TIMER 6-USP datasheet.pdf
Connector Receptacle 25 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole, Right Angle datasheet.pdf