Vishay/Sprague CWR26HC106MBFA\PR
CWR26HC106MBFA\PR picture photo
Mfg. Part Number
CWR26HC106MBFA\PR
Brief Description
CAP TANT 10UF 20% 15V 2214
Datasheet Download
CWR26HC106MBFA\PR.pdf
Availability of CWR26HC106MBFA\PR
QUANTITY
CWR26HC106MBFA\PR Order Process
Ship out your order
Specifications of CWR26HC106MBFA\PR
Internal Part NumberEIS-CWR26HC106MBFA\PR
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
SeriesMilitary, MIL-PRF-55365/13, CWR26
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance10µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated15V
ESR (Equivalent Series Resistance)667 mOhm
TypeConformal Coated
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2214 (5634 Metric)
Size / Dimension0.220" L x 0.135" W (5.59mm x 3.43mm)
Height - Seated (Max)0.085" (2.16mm)
FeaturesMilitary
Failure RateB (0.1%)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CWR26HC106MBFA\PR
Related LinksCWR26HC1, CWR26HC106MBFA\PR Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
CWR26HC106MBFA\PR Details Description
Related parts for CWR26HC106MBFA\PR
Z-PACK HS3 HDR ASSY 60P datasheet.pdf
IC OR CTRLR SRC SELECT 8TSSOP datasheet.pdf
CAP CER 0.082UF 50V X7R 0603 datasheet.pdf
FILTER 3-PHASE 480V EMI 42A datasheet.pdf
LED XLAMP NEUTRAL WHT 4500K 2SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 50W datasheet.pdf
CAP ALUM 1UF 20% 315V RADIAL datasheet.pdf
DIODE ZENER 82V 2W DO204AL datasheet.pdf
CONN PLUG W/SOCKETS datasheet.pdf
IC OPAMP VFB RRO 8MSOP datasheet.pdf
CAP CER 22UF 6.3V X6S 1206 datasheet.pdf