Vishay/Sprague CWR26HC107MBHZ\HR
CWR26HC107MBHZ\HR picture photo
Mfg. Part Number
CWR26HC107MBHZ\HR
Brief Description
CAP TANT 100UF 20% 15V 2915
Datasheet Download
CWR26HC107MBHZ\HR.pdf
Availability of CWR26HC107MBHZ\HR
QUANTITY
CWR26HC107MBHZ\HR Order Process
Ship out your order
Specifications of CWR26HC107MBHZ\HR
Internal Part NumberEIS-CWR26HC107MBHZ\HR
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package300
SeriesMilitary, MIL-PRF-55365/13, CWR26
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance100µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated15V
ESR (Equivalent Series Resistance)180 mOhm
TypeConformal Coated
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2915 (7338 Metric)
Size / Dimension0.285" L x 0.150" W (7.24mm x 3.81mm)
Height - Seated (Max)0.125" (3.17mm)
Lead Spacing-
Manufacturer Size CodeH
FeaturesMilitary
Failure RateB (0.1%)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CWR26HC107MBHZ\HR
Related LinksCWR26HC1, CWR26HC107MBHZ\HR Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
CWR26HC107MBHZ\HR Details Description
Related parts for CWR26HC107MBHZ\HR
FERRITE CHIP 10OHM 25% 0805 SMT datasheet.pdf
IC FLOW CTRL 36BIT 256-BGA datasheet.pdf
BOOT MOLDED datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 150W datasheet.pdf
RES 15.8K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 38.3 OHM 7W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
DIODE ZENER 24V 1.5W DO204AL datasheet.pdf
IC OSC VCXO 20MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS .100" datasheet.pdf
OSC MEMS 125.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf