Vishay/Sprague CWR26HC226JBGA\TR
CWR26HC226JBGA\TR picture photo
Mfg. Part Number
CWR26HC226JBGA\TR
Manufacturer
Product Category
Tantalum Capacitors
Brief Description
CAP TANT 22UF 5% 15V 2711
Datasheet Download
CWR26HC226JBGA\TR.pdf
Availability of CWR26HC226JBGA\TR
QUANTITY
CWR26HC226JBGA\TR Order Process
Ship out your order
Specifications of CWR26HC226JBGA\TR
Internal Part NumberEIS-CWR26HC226JBGA\TR
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package600
Category Capacitors
FamilyTantalum Capacitors
SeriesMilitary, MIL-PRF-55365/13, CWR26
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance22µF
Tolerance±5%
Voltage - Rated15V
ESR (Equivalent Series Resistance)275 mOhm
TypeConformal Coated
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2711 (6728 Metric)
Size / Dimension0.265" L x 0.110" W (6.73mm x 2.79mm)
Height - Seated (Max)0.125" (3.17mm)
Lead Spacing-
Manufacturer Size CodeG
FeaturesMilitary
Failure RateB (0.1%)
Lifetime @ Temp.-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CWR26HC226JBGA\TR
Related LinksCWR26HC2, CWR26HC226JBGA\TR Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
CWR26HC226JBGA\TR Details Description
Related parts for CWR26HC226JBGA\TR
CONN HEADER 4POS 1.25MM R/A TIN datasheet.pdf
IC LINE DRVR/RCVR M-LVDS 8-SOIC datasheet.pdf
IC 8051 MCU 8K FLASH 20QFN datasheet.pdf
FIXED IND 180UH 190MA 2.8 OHM datasheet.pdf
RES SMD 9.76K OHM 0.1% 1/5W 0805 datasheet.pdf
IC REG LDO 1.2V 0.15A 4TMLF datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 95V 25W datasheet.pdf
RES 4.32K OHM 1.5W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN COUPLER RCPT LC-LC 8-PLEX datasheet.pdf
FUSE PAL 294 ATK CLS HLE 32V 40A datasheet.pdf