Vishay/Sprague CWR26HC226JBGA
CWR26HC226JBGA picture photo
Mfg. Part Number
CWR26HC226JBGA
Brief Description
CAP TANT 22UF 5% 15V 2711
Datasheet Download
CWR26HC226JBGA.pdf
Availability of CWR26HC226JBGA
QUANTITY
CWR26HC226JBGA Order Process
Ship out your order
Specifications of CWR26HC226JBGA
Internal Part NumberEIS-CWR26HC226JBGA
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
SeriesMilitary, MIL-PRF-55365/13, CWR26
PackagingBulk
Capacitance22µF
Tolerance±5%
Voltage - Rated15V
ESR (Equivalent Series Resistance)275 mOhm
TypeConformal Coated
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2711 (6728 Metric)
Size / Dimension0.265" L x 0.110" W (6.73mm x 2.79mm)
Height - Seated (Max)0.125" (3.17mm)
Lead Spacing-
Manufacturer Size CodeG
FeaturesMilitary
Failure RateB (0.1%)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CWR26HC226JBGA
Related LinksCWR26HC, CWR26HC226JBGA Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
CWR26HC226JBGA Details Description
Related parts for CWR26HC226JBGA
RES SMD 365 OHM 0.5% 1/4W 1206 datasheet.pdf
NOZZLE ULTRAHEAT 3 PACK ASSORTED datasheet.pdf
THERM NTC 68KOHM 10% 0805 SMD datasheet.pdf
CONN HEADER 36POS DUAL .100 STR datasheet.pdf
ROUND SPACER #2 NYLON 8MM datasheet.pdf
KK 156 HDR ASSY FRLK RTAN 10POS datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 5POS SKT datasheet.pdf
FIXED IND 270NH 1.4A 100 MOHM TH datasheet.pdf
RES SMD 1.01K OHM 0.1% 3/8W 0603 datasheet.pdf