Vishay/Sprague CWR26HC226JCGC\TR
CWR26HC226JCGC\TR picture photo
Mfg. Part Number
CWR26HC226JCGC\TR
Brief Description
CAP TANT 22UF 5% 15V 2711
Datasheet Download
CWR26HC226JCGC\TR.pdf
Availability of CWR26HC226JCGC\TR
QUANTITY
CWR26HC226JCGC\TR Order Process
Ship out your order
Specifications of CWR26HC226JCGC\TR
Internal Part NumberEIS-CWR26HC226JCGC\TR
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package600
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance22µF
Tolerance±5%
Voltage - Rated15V
ESR (Equivalent Series Resistance)275 mOhm
TypeConformal Coated
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2711 (6728 Metric)
Size / Dimension0.265" L x 0.110" W (6.73mm x 2.79mm)
Height - Seated (Max)0.125" (3.17mm)
FeaturesMilitary
Failure RateC (0.01%)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CWR26HC226JCGC\TR
Related LinksCWR26HC2, CWR26HC226JCGC\TR Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
CWR26HC226JCGC\TR Details Description
Related parts for CWR26HC226JCGC\TR
CABLE DB25F-DB25F 2M datasheet.pdf
IC DAC 8BIT MULTIPLYING 20-PLCC datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 600V 60A TO247 datasheet.pdf
IC SUPERVISOR ACT LOW SOT23-6 datasheet.pdf
INPUT CONNECTOR, 24 PIN datasheet.pdf
IC MCU 32BIT 128KB FLASH 80HTQFP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 95V 50W datasheet.pdf
HEATSINK 54X54X25MM XCUT T766 datasheet.pdf
26500 28C 24#20 4#12 S PLUG SS datasheet.pdf
470UF 250V 25X35MM 85C 5000H datasheet.pdf