Vishay/Sprague CWR26HC226MBGA
CWR26HC226MBGA picture photo
Mfg. Part Number
CWR26HC226MBGA
Brief Description
CAP TANT 22UF 20% 15V 2711
Datasheet Download
CWR26HC226MBGA.pdf
Availability of CWR26HC226MBGA
QUANTITY
CWR26HC226MBGA Order Process
Ship out your order
Specifications of CWR26HC226MBGA
Internal Part NumberEIS-CWR26HC226MBGA
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
SeriesMilitary, MIL-PRF-55365/13, CWR26
PackagingBulk
Capacitance22µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated15V
ESR (Equivalent Series Resistance)275 mOhm
TypeConformal Coated
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2711 (6728 Metric)
Size / Dimension0.265" L x 0.110" W (6.73mm x 2.79mm)
Height - Seated (Max)0.125" (3.17mm)
FeaturesMilitary
Failure RateB (0.1%)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CWR26HC226MBGA
Related LinksCWR26HC, CWR26HC226MBGA Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
CWR26HC226MBGA Details Description
Related parts for CWR26HC226MBGA
IC REG BUCK 15V 3A TO263-5 datasheet.pdf
IC REG LDO 1.5V D2PAK datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 17 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
RES 66.5 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
1MM JMPR LGT 229 TYPE A 30POS datasheet.pdf
CONN RCPT 15POS BOX MNT SKT datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 5A 120V datasheet.pdf