Vishay/Sprague CWR26HC336JBFA\HR
CWR26HC336JBFA\HR picture photo
Mfg. Part Number
CWR26HC336JBFA\HR
Brief Description
CAP TANT 33UF 5% 15V 2214
Datasheet Download
CWR26HC336JBFA\HR.pdf
Availability of CWR26HC336JBFA\HR
QUANTITY
CWR26HC336JBFA\HR Order Process
Ship out your order
Specifications of CWR26HC336JBFA\HR
Internal Part NumberEIS-CWR26HC336JBFA\HR
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package500
SeriesMilitary, MIL-PRF-55365/13, CWR26
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance33µF
Tolerance±5%
Voltage - Rated15V
ESR (Equivalent Series Resistance)800 mOhm
TypeConformal Coated
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2214 (5634 Metric)
Size / Dimension0.220" L x 0.135" W (5.59mm x 3.43mm)
Height - Seated (Max)0.085" (2.16mm)
Lead Spacing-
Manufacturer Size CodeF
FeaturesMilitary
Failure RateB (0.1%)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CWR26HC336JBFA\HR
Related LinksCWR26HC3, CWR26HC336JBFA\HR Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
CWR26HC336JBFA\HR Details Description
Related parts for CWR26HC336JBFA\HR
AC/AC WALL MOUNT ADAPTER 12V 12W datasheet.pdf
FUSE GLASS 1A 250VAC 5X20MM datasheet.pdf
FIXED IND 39UH 840MA 350 MOHM datasheet.pdf
FIXED IND 56UH 540MA 1.8 OHM TH datasheet.pdf
IC CTLR DUAL SYNC STDN 5X5VFQFPN datasheet.pdf
CAP ALUM 100UF 20% 63V SMD datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 8POS VERT 3.5MM datasheet.pdf
RES 825K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HDR 6POS 0.100 SMD datasheet.pdf
MPAC 5R ST PF HDR datasheet.pdf
SCREWDRIVER SLOTTED 5/32" 6.75" datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins; Receptacle, Female Sockets 9, 9 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf