Vishay/Sprague CWR26HC336JCFC
CWR26HC336JCFC picture photo
Mfg. Part Number
CWR26HC336JCFC
Brief Description
CAP TANT 33UF 5% 15V 2214
Datasheet Download
CWR26HC336JCFC.pdf
Availability of CWR26HC336JCFC
QUANTITY
CWR26HC336JCFC Order Process
Ship out your order
Specifications of CWR26HC336JCFC
Internal Part NumberEIS-CWR26HC336JCFC
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
SeriesMilitary, MIL-PRF-55365/13, CWR26
PackagingBulk
Capacitance33µF
Tolerance±5%
Voltage - Rated15V
ESR (Equivalent Series Resistance)800 mOhm
TypeConformal Coated
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2214 (5634 Metric)
Size / Dimension0.220" L x 0.135" W (5.59mm x 3.43mm)
Height - Seated (Max)0.085" (2.16mm)
Lead Spacing-
Manufacturer Size CodeF
FeaturesMilitary
Failure RateC (0.01%)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CWR26HC336JCFC
Related LinksCWR26HC, CWR26HC336JCFC Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
CWR26HC336JCFC Details Description
Related parts for CWR26HC336JCFC
IC DAC 12BIT PARALLEL 3V 20SOIC datasheet.pdf
IC 3-TO-1 DVI/HDMI SWITCH 80TQFP datasheet.pdf
SENSOR 3000PSI M10-1.25 6H 20MA datasheet.pdf
CONTROL LOGIC CPU CVM1 4K I/O datasheet.pdf
RES 910 OHM 1/2W 2% AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 2.5PF 25V NP0 0402 datasheet.pdf
SWITCH PUSH SPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
XCEDE 4W 2PVH 6COL datasheet.pdf
DIODE ZENER 800MW SMF DO219-M datasheet.pdf
IC REG BCK BST ADJ 1A SYNC 16TSS datasheet.pdf
CAP FILM 91PF 1% 630VDC AXIAL datasheet.pdf