Vishay/Sprague CWR26HC336KBFZ\TR
CWR26HC336KBFZ\TR picture photo
Mfg. Part Number
CWR26HC336KBFZ\TR
Brief Description
CAP TANT 33UF 10% 15V 2214
Datasheet Download
CWR26HC336KBFZ\TR.pdf
Availability of CWR26HC336KBFZ\TR
QUANTITY
CWR26HC336KBFZ\TR Order Process
Ship out your order
Specifications of CWR26HC336KBFZ\TR
Internal Part NumberEIS-CWR26HC336KBFZ\TR
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
SeriesMilitary, MIL-PRF-55365/13, CWR26
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance33µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated15V
ESR (Equivalent Series Resistance)800 mOhm
TypeConformal Coated
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2214 (5634 Metric)
Size / Dimension0.220" L x 0.135" W (5.59mm x 3.43mm)
Height - Seated (Max)0.085" (2.16mm)
FeaturesMilitary
Failure RateB (0.1%)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CWR26HC336KBFZ\TR
Related LinksCWR26HC3, CWR26HC336KBFZ\TR Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
CWR26HC336KBFZ\TR Details Description
Related parts for CWR26HC336KBFZ\TR
SWITCH PUSH DPST-NO 10A 110V datasheet.pdf
SHOULDER SCREW datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CONN RCPT 8POS .100 DL STR PCB datasheet.pdf
FIXED IND 15NH 560MA 172 MOHM datasheet.pdf
FUSE BRD MNT 1A 125VAC 63VDC RAD datasheet.pdf
CAP FILM 0.82UF 5% 50VDC RADIAL datasheet.pdf
IC AMP LNA PREC LOW DRIFT TSSOP datasheet.pdf
DIODE ZENER 7.5V 150MW 0503 datasheet.pdf
FIXED IND 1.8UH 1.4A 40 MOHM SMD datasheet.pdf